Back to Top
| Video ports quantity | 4 |
| Video port type | HDMI |
| Audio ports quantity | 1 |
| HDCP |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Product colour | Black |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Input current | 1 A |
| Output voltage | 5 V |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Certification | FCC, CE, RoHS |
| LED indicators | Y |
| Handheld remote control | |
| Housing material | Metal |
| Video out | 2x HDMI |
| HDMI version | 2.0 |
| Width | 52.07 mm (2.03 ") |
| Depth | 98.04 mm (3.82 ") |
| Height | 17.01 mm (0.66 ") |
| Weight | 149.6 g (0.33 lbs) |
| Package width | 208.02 mm |
| Package depth | 150.1 mm |
| Package height | 55.1 mm |
| Package weight | 353.8 g |
| Cables included | USB |
| AC adapter included |
| 100-240 | |
| 1.4/2.2 | |
| CE, RoHS | |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
