Back to Top
| Video ports quantity | 3 |
| Video port type | HDMI |
| DC-in jack |
| Maximum resolution | 4096 x 2160 pixels |
| HDCP | |
| 3D | |
| Colour depth | 12 bit |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | -15 - 55 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE |
| LED indicators | Y |
| Video out | 2x HDMI |
| Dolby technologies | DTS, DTS-HD, Dolby Digital AC3, Dolby TrueHD |
| Width | 55 mm (2.15 ") |
| Depth | 105 mm (4.1 ") |
| Height | 23 mm (0.9 ") |
| Weight | 80 g (0.18 lbs) |
| Included power plug types | EU, UK |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.