Back to Top
| Device interface | USB |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Connectivity technology | Wired |
| Keyboard number of keys | 103 |
| Product colour | Black |
| Power consumption | 100 mA |
| Mouse included |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Keyboard weight | 525 g |
| Compatible operating systems | Windows 7/Vista/XP/Server 2008/2000 |
| I/O ports | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
