Back to Top
| Cable length | 0.3 m |
| Connector 1 | DVI-D |
| Connector 2 | 2 x DVI-D |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Magnetically shielded | |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| Dual Link DVI | |
| Plug and Play | |
| RoHS compliance |
| Weight | 150 g (0.33 lbs) |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 220 mm |
| Package height | 38 mm |
| Package weight | 156 g |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
