Back to Top
| Cable length | 0.3 m |
| Connector 1 | DVI-D |
| Connector 2 | DVI-D |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| RoHS compliance |
| Weight | 160 g (0.35 lbs) |
| Package width | 19 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 206 mm |
| Package weight | 180 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
