Back to Top
| Cable length | 0.3 m |
| Connector 1 | USB A |
| Connector 2 | Mini-USB B |
| Connector gender | Male connector/Female connector |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Data transfer rate (max) | 480 Mbit/s |
| Package width | 126 mm |
| Package depth | 10 mm |
| Package height | 223 mm |
| Package weight | 30 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
