Back to Top
| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 28 |
| RoHS compliance |
| Weight | 18 g (0.04 lbs) |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 10 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
