Back to Top
| Cable length | 2 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Straight |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | White |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 30 |
| Plug and Play | |
| RoHS compliance |
| Weight | 15 g (0.03 lbs) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 125 mm |
| Package depth | 225 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 20 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
