Back to Top
| Cable length | 0.3 m |
| Connector 1 | 3.5mm |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 | 3.5mm |
| Connector 2 gender | Male connector |
| Connector 1 form factor | Angled |
| Connector 2 form factor | Straight |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 30 |
| Weight | 9 g (0.02 lbs) |
| Package width | 5 mm |
| Package depth | 120 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package length | 120.00 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
