Back to Top
| Video port type | HDMI |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI in | 2 |
| Number of HDMI outputs | 2 |
| Product colour | Black |
| Rack mounting | |
| Supported graphics resolutions | 1280 x 720 (HD 720),1920 x 1080 (HD 1080),1920 x 1200 (WUXGA) |
| LED indicators | Activity |
| Supported video modes | 1080p,720p |
| Plug and Play | |
| HDCP | |
| Material | Aluminium, Plastic |
| Audio output channels | 7.1 channels |
| Full HD | |
| Maximum operating distance | 10 m |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter input current | 0.6 A |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| AC adapter output current | 1.5 A |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE, FCC |
| Weight | 290 g (0.64 lbs) |
| Dimensions (WxDxH) | 65 x 157 x 20 mm |
| Package width | 195 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 262 mm |
| Package weight | 545 g |
| AC adapter included | |
| Handheld remote control | |
| Manual |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Audio support |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
