Back to Top
| Cable length | 10.7 m |
| Connector 1 | HDMI Type A (Standard) |
| Connector 2 | HDMI Type A (Standard) |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 24 |
| RoHS compliance |
| Weight | 1200 g (2.65 lbs) |
| Package width | 130 mm |
| Package depth | 150 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 1200 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
