Back to Top
| Supported video modes | 720p,1080p |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Supported resolutions | 1920x1200, 1920x1080, 1600x1200 |
| Host interface | HDMI |
| Output interface | VGA |
| Product colour | Black |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Width | 21 mm (0.82 ") |
| Depth | 45 mm (1.76 ") |
| Height | 14 mm (0.55 ") |
| Weight | 21 g (0.05 lbs) |
| Package width | 175 mm |
| Package depth | 140 mm |
| Package height | 30 mm |
| Package weight | 81 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
