Back to Top
| Supported video modes | 1080p |
| Audio output channels | 5.1 channels |
| Audio support |
| Converter type | Passive video converter |
| Maximum resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Plug and Play | |
| Cable length | 0.21 m |
| Host interface | DisplayPort |
| Output interface | HDMI |
| Product colour | Black |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Width | 25 mm (0.98 ") |
| Depth | 265 mm (10.34 ") |
| Height | 14 mm (0.55 ") |
| Weight | 20 g (0.04 lbs) |
| Package width | 15 mm |
| Package depth | 200 mm |
| Package height | 210 mm |
| Package weight | 41 g |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
