Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Host interface | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A + Type-C |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 1 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-C ports quantity | 1 |
| USB Power Delivery (revision 2.0) | |
| USB Power Delivery revision | 3.0 |
| USB Power Delivery up to | 96 W |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| Microphone in | |
| Combo headphone/mic port |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Card reader integrated |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 135 V |
| Power supply | 135 W |
| Product colour | Black |
| Certification | FCC/ICES; CE; RCM; BSMI; VCCI; CB; cULus; TUV- Mark; LoA |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11, Windows 7 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95 % |
| Width | 171 mm (6.67 ") |
| Depth | 80 mm (3.12 ") |
| Height | 31 mm (1.21 ") |
| Weight | 390 g (0.86 lbs) |
| Package width | 210 mm |
| Package depth | 158 mm |
| Package height | 75 mm |
| Package weight | 1250 g |
| Warranty card | |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | |
| Manual | |
| Quick start guide | |
| Cables included | AC, USB Type-C |
| CE, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.