Back to Top
| Cable length | 3 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Connector 1 gender | Male connector |
| Connector 2 gender | Female connector |
| Connector contacts plating | Nickel/Gold |
| Latching connectors | |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| DisplayPort Content Protection (DPCP) | |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| HDCP | |
| Plug and Play | |
| RoHS compliance |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Storage temperature (T-T) | -15 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80 % |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.