Back to Top
| Cable length | 7.6 m |
| Connector 1 | DisplayPort |
| Connector 2 | DisplayPort |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| AWG wire size | 26 |
| RoHS compliance |
| Weight | 500 g (1.1 lbs) |
| Package width | 58 mm |
| Package depth | 205 mm |
| Package height | 293 mm |
| Package weight | 500 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
