Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Video bandwidth | 30 Hz |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | HDMI/DisplayPort |
| HDMI ports quantity | 4 |
| DisplayPorts quantity | 4 |
| Console ports | USB A |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-B |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 1 |
| Number of microphone inputs | 4 |
| Product colour | Black |
| Built-in display |
| DC input voltage | 12 V |
| Input current | 3 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 223 mm (8.7 ") |
| Depth | 170 mm (6.63 ") |
| Height | 66 mm (2.57 ") |
| Weight | 1760 g (3.88 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.