Back to Top
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| Wall mountable | |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Country of origin | Taiwan |
| Input voltage | 24 - 57 V |
| Input frequency | 50/60 Hz |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget | 60 W |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Operating temperature (T-T) | -49 - 167 °F |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 85 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Width | 25 mm (0.98 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 116 mm (4.52 ") |
| Package width | 232.9 mm |
| Package depth | 182.9 mm |
| Package height | 62 mm |
| Package weight | 370 g |
| Master carton width | 384 mm |
| Master carton length | 334 mm |
| Master carton height | 260.1 mm |
| Master carton weight | 4500 g |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| 10037332265910 | |
| Y | |
| CE, REACH, RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.