Back to Top
| Ethernet interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Auto MDI/MDI-X |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Input voltage | 5 - 30 V |
| Power consumption (typical) | 1.5 W |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 60 °C |
| Operating temperature (T-T) | 32 - 131 °F |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95 % |
| Dimensions (WxDxH) | 102 x 100 x 27 mm |
| Weight | 121 g (0.27 lbs) |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package length | 135 mm |
| Package width | 160 mm |
| Package height | 45 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
