Back to Top
| Cable length | 1.83 m |
| AC outlets quantity | 12 AC outlet(s) |
| AC outlet types | NEMA 5–15R |
| On/off switch | |
| Product colour | Black, Grey |
| Material | Aluminium |
| Certification | UL1363 cUL RoHS |
| Nominal input voltage | 120 V |
| Maximum current | 15 A |
| Width | 38.1 mm (1.49 ") |
| Depth | 914 mm (35.65 ") |
| Height | 31.8 mm (1.24 ") |
| Weight | 1030 g (2.27 lbs) |
| Cable colour | Black |
| Number of products included | 1 pc(s) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.