Back to Top
| Data transfer rate (max) | 1000 Mbit/s |
| Connectivity technology | Wired |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Fiber ports quantity | 1 |
| Fiber optic connector | SFP |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 1 |
| Internal | |
| Product colour | White |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Input voltage | 57 V |
| Output voltage | 24 - 50 V |
| Power consumption (typical) | 1.5 W |
| Width | 196.4 mm (7.66 ") |
| Depth | 93.5 mm (3.65 ") |
| Height | 32.4 mm (1.26 ") |
| Weight | 288 g (0.63 lbs) |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 95 % |
| Dimensions (WxDxH) | 196.4 x 93.5 x 32.4 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.