Back to Top
| Cable shielding | S/UTP (STP) |
| Connector 1 | N |
| Connector 2 | N |
| AWG wire size | 24 |
| Conductor material | Copper |
| Conductor type | Solid |
| Cable length | 305 m |
| Cable standard | Cat5e |
| Jacket material | Thermoplastic Elastomer (TPE) |
| Certification | TIA/EIA-568-B.2, ISO/IEC 11801 |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Storage temperature (T-T) | -30 - 75 °C |
| Outer diameter | 6 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| Package width | 330 mm |
| Package depth | 330 mm |
| Package height | 340 mm |
| Package weight | 12600 g |
| 24 | |
| White | |
| N | |
| N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.