Back to Top
| HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Number of computers controlled | 4 |
| Keyboard port type | USB |
| Mouse port type | USB |
| Video port type | DisplayPort |
| DisplayPorts quantity | 10 |
| USB 2.0 Type-B ports quantity | 4 |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-B ports quantity | 4 |
| Console ports | 3.5mm headphone,3.5mm mic, DisplayPort, USB A, USB B |
| Console USB ports quantity | 3 |
| USB connector type | USB Type-A, USB Type-B |
| Audio connections | |
| Headphone outputs | 5 |
| Number of microphone inputs | 5 |
| Rack mounting | |
| Product colour | Black |
| LED indicators | Y |
| Certification | CE, RCM, FCC class A, VCCI, TUV US, TUV Canada |
| Built-in display |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 2.5 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 80 % |
| Width | 348 mm (13.57 ") |
| Depth | 127 mm (4.95 ") |
| Height | 56 mm (2.18 ") |
| Weight | 1900 g (4.19 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
