Back to Top
| Hot-swap | |
| Hard drive capacity | 2000 GB |
| Hard drive speed | 7200 RPM |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | PC |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Quantity | 1 |
| Interface | Serial ATA |
| Type | HDD |
| Storage drive buffer size | 256 MB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
