Back to Top
| Hard drive capacity | 2000 GB |
| Hard drive size | 3.5 " |
| Component for | Surveillance system |
| Workload rate limit | 180 TB/yaer |
| Mean time between failures (MTBF) | 1000000 h |
| Power consumption (read) | 3.8 W |
| Power consumption (write) | 3.8 W |
| Power consumption (idle) | 3.2 W |
| Width | 101.6 mm (3.96 ") |
| Height | 26.1 mm (1.02 ") |
| Depth | 147 mm (5.73 ") |
| Weight | 450 g (0.99 lbs) |
| Quantity | 1 |
| Interface | Serial ATA |
| Type | HDD |
| 24/7 operation | |
| Noise level (idle) | 21 dB |
| 64 | |
| 84717050 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
