Back to Top
Cyan, Extra High Capacity, f/ VersaLink C605
It is specially formulated and tested to provide the best image quality with an extra high capacity that can print up to 16,800 pages.
The Xerox VersaLink C605 printer is designed for use in offices and businesses. It utilizes four toner cartridges - cyan, magenta, yellow, and black - with two different capacity options: standard and extra high.
The standard capacity cartridges have a lower page yield than the extra high capacity cartridges, with page yields up to 4,800 and 16,800 respectively. Get the optimized printing performance and cost efficiency you need with the Xerox VersaLink C605 printer.
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 16800 pages |
| Printing colours | Cyan |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Compatibility | VersaLink C605 |
| Cartridge capacity | Extra (Super) High Yield |
| Package width | 203.2 mm |
| Package depth | 93.98 mm |
| Package height | 101.6 mm |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.