Back to Top
| Type | Laser cartridge |
| Original | |
| Page yield | 60000 pages |
| Printing colours | Black |
| Print technology | Laser |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Brand compatibility | Xerox |
| Compatibility | Phaser 5550 Phaser 5500 |
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Page yield (black) | 60000 pages |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Package width | 200 mm |
| Package depth | 490 mm |
| Package height | 180 mm |
| Package weight | 2268 g |
| Package type | Box |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.