Back to Top
| Type | Conference microphone |
| Echo cancellation |
| Connectivity technology | Wireless |
| Width | 100 mm (3.9 ") |
| Depth | 100 mm (3.9 ") |
| Height | 16.5 mm (0.64 ") |
| Microphone weight | 8068 g |
| Power source | Battery/USB |
| Battery capacity | 2450 mAh |
| Product colour | Black |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Cables included | USB |
| Package width | 184 mm |
| Package depth | 112 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 8678 g |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| 10 - 90 | |
| 128-bit AES, WPA2 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.