Back to Top
| Type | Stage/performance microphone |
| Microphone sensitivity | -76 dB |
| Microphone frequency | 100 - 12000 Hz |
| Microphone input impedance | 500 Ω |
| Connectivity technology | Wired |
| Cable length | 3 m |
| Product colour | Black |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Desktop stand |
| Receiver included | |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 65 dB |
| Depth (imperial) | 6.25 " |
| Height (imperial) | 18.25 " |
| Width (imperial) | 4.25 " |
| Weight | 1587 g (3.5 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.