Back to Top
| Keyboard language | US English |
| Device interface | USB |
| Recommended usage | Industrial |
| Keyboard key switch | Membrane key switch |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Standard |
| Pointing device | Touchpad + mouse buttons |
| Hot keys | |
| Number of hot keys | 12 |
| Windows keys | |
| Touchpad width | 77 mm |
| Touchpad height | 45 mm |
| Adjustable keyboard height | |
| Wrist rest | |
| Numeric keypad |
| Product colour | Black |
| Backlight | |
| Surface coloration | Monotone |
| Certification | FCC, CE |
| Cable length | 1.8 m |
| Power source type | USB |
| Mouse included |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows XP |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Quantity per master carton | 10 pc(s) |
| RoHS |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.