Back to Top
| Device interface | USB |
| Connectivity technology | Wired |
| Purpose | Universal |
| Keyboard style | Straight |
| Keyboard form factor | Mini |
| Pointing device | Pointing stick |
| Keyboard number of keys | 86 |
| Keyboard keys operating life | 5 million characters |
| Wrist rest | |
| Numeric keypad |
| Product colour | Black |
| Backlight | |
| Backlight colour | Red |
| Surface coloration | Monotone |
| Certification | NEMA 4 UL 60950 CE FCC Class B |
| Plug and Play | |
| LED indicators | Y |
| Mouse included |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 75 °C |
| Storage temperature (T-T) | -55 - 85 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 100 % |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 304.8 x 152.4 x 38.1 mm |
| Keyboard weight | 907 g |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.