Back to Top
| Minimum notebook screen size compatibility | 11 " |
| Maximum notebook screen size compatibility | 17 " |
| Product type | Notebook stand |
| Material | Aluminium |
| Number of devices supported | 1 |
| Product colour | Silver |
| Swivel angle | 360 u00b0 |
| Turn angle | 15 u00b0 |
| Rotating |
| Width | 240 mm (9.36 ") |
| Depth | 235 mm (9.17 ") |
| Height | 135 mm (5.27 ") |
| Weight | 3090 g (6.81 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.