Back to Top
| Product type | Notebook arm |
| Material | Plastic, Steel |
| Product colour | Black |
| Maximum weight capacity | 4.5 kg |
| VESA mounting | |
| VESA mounting interfaces | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Quick start guide |
| Width | 420 mm (16.38 ") |
| Depth | 280 mm (10.92 ") |
| Height | 50 mm (1.95 ") |
| Weight | 1400 g (3.09 lbs) |
| Notebook compartment width | 300 mm |
| Notebook compartment depth | 280 mm |
| Package width | 320 mm |
| Package depth | 288 mm |
| Package height | 50 mm |
| Package weight | 1400 g |
| Master carton width | 630 mm |
| Master carton length | 335 mm |
| Master carton height | 320 mm |
| Quantity per master carton | 12 pc(s) |
| 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
