Back to Top
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L3 |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| 10G support |
| Switching capacity | 28000 Gbit/s |
| Throughput | 20000 Mpps |
| Product colour | Black |
| Power source | AC |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Compatible products | R0X27C, R0X38C, R0X39C, R0X40C, R0X41C, R0X42C, R0X43C |
| Width | 448.5 mm (17.49 ") |
| Depth | 442.6 mm (17.26 ") |
| Height | 528.8 mm (20.62 ") |
| Weight | 53500 g (117.95 lbs) |
| Manageability features | Aruba AirWave, Aruba Central Network Management, Aruba NetEdit, Aruba CX Mobile App, Command-line interface, SNMP v2c/v3, RMON |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
