Back to Top
| Built-in processor | |
| Motherboard chipset | AMD B650 |
| Processor socket | Socket AM5 |
| Number of processors supported | 1 |
| Number of DIMM slots | 4 |
| Memory voltage | 1.1 V |
| ECC | |
| Supported memory types | DDR5-SDRAM |
| Non-ECC |
| Hot-swap hard drive bays | |
| Number of storage drives supported | 4 |
| Storage drive sizes supported | 3.5 " |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| LAN controller | Intel I210 |
| Ethernet LAN |
| USB 3.0 (3.1 Gen 1) Type-A ports quantity | 6 |
| HDMI ports quantity | 1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| IPMI LAN (RJ-45) port | |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Serial ports quantity | 1 |
| VGA (D-Sub) ports quantity | 1 |
| On-board graphics adapter model | Aspeed AST2600 |
| BIOS type | EFI AMI |
| ACPI version | 6.4 |
| System management BIOS (SMBIOS) version | 3.5 |
| Plug and Play |
| LED indicators | Y |
| On/off switch | |
| Reset button | |
| Number of fans | 5 fan(s) |
| Chassis type | Rack (1U) |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| PC health monitoring | FAN, Temperature, Voltage |
| Number of 3.5" bays | 4 |
| Power supply | 400 W |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 90 % |
| Width | 533.4 mm (20.8 ") |
| Depth | 438 mm (17.08 ") |
| Height | 44.4 mm (1.73 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
