Back to Top
| Type | Mount |
| Placement supported | Indoor |
| Maximum weight capacity | 1.5 kg |
| Product colour | White |
| Cable routing | Internal |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | M3044-V, M3044-WV, M3045-V, M3045-WV, M3046-V, M3047-P, M3048-P, M3104-L, M3104-LVE, M3105-L, M3105-LVE, M3106-L Mk II, M3106-LVE Mk II, M4206-LV, M4206-V, P3904-R Mk II, P3905-R Mk II, P3915-R Mk II |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Width | 124 mm (4.84 ") |
| Depth | 175 mm (6.83 ") |
| Weight | 159 g (0.35 lbs) |
| Height | 39 mm (1.52 ") |
| Mounting kit | |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
