Back to Top
| Type | Wireless kit |
| Placement supported | Indoor |
| Product colour | Black |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Brand compatibility | Axis |
| Compatibility | M1075-L |
| Connectivity technology | Wireless |
| Wi-Fi |
| Input voltage | 100 - 240 V |
| Input frequency | 50 - 60 Hz |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | -20 - 75 % |
| Certification | EN 55035, EN 55032 Class A, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, RCM AS/NZS CISPR 32 Class A, ICES-3(A)/NMB-3(A), VCCI Class A, KS C 9547, FCC Part 15 Subpart B Class A |
| Cable length | 1.9 m |
| Weight | 103.3 g (0.23 lbs) |
| Quick installation guide |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
