Back to Top
| Microphone sensitivity | -32.1 dB |
| Microphone frequency | 20 - 20000 Hz |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | 3.5 mm (1/8") |
| Width | 75 mm (2.93 ") |
| Depth | 51 mm (1.99 ") |
| Height | 119 mm (4.64 ") |
| Microphone weight | 409 g |
| Input voltage | 2-10 V |
| Product colour | White |
| Housing material | Aluminium |
| Operating temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| 55035, FCC Part 15 Subpart B Class B, IEC/EN 62368-1, IEC/EN 60529 IP66, IEC/EN 62262 IK10 | |
| 71.4 | |
| 10 - 100 | |
| PVC |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
