Back to Top
| Cable shielding | F/UTP (FTP) |
| Connector 1 | N |
| Connector 2 | N |
| Connector gender | N |
| Frequency | 650 MHz |
| Cable colour | Blue |
| AWG wire size | 23 |
| RoHS compliance | |
| Conductor type | Solid |
| Cable length | 304.8 m |
| Cable standard | Cat6a |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Connector shielding |
| Outer diameter | 7.3 mm |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.