Back to Top
| Cable shielding | S/FTP (S-STP) |
| Connector 1 | N |
| Connector 2 | N |
| Frequency | 650 MHz |
| Cable type | Cable on reel |
| Ethernet interface type | 10 Gigabit Ethernet |
| AWG wire size | 26 |
| Conductor material | Copper |
| Cable length | 304.8 m |
| Cable standard | Cat6a |
| Jacket material | Polyvinyl chloride (PVC) |
| Certification | ANSI/TIA-568.2-D, ISO/IEC 11801, ETL, UL/cUL |
| Outer diameter | 5.7 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Round | |
| RoHS, CE, REACH | |
| Black | |
| N | |
| N |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.