Back to Top
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | USB |
| Gender | Male connector/Female connector |
| Product colour | Black |
| Plug and Play |
| Output current | 400 mA |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Relative humidity | 0 - 94 % |
| Width | 40 mm (1.56 ") |
| Depth | 22 mm (0.86 ") |
| Height | 85 mm (3.32 ") |
| Weight | 49.9 g (0.11 lbs) |
| Quantity | 1 |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.