Back to Top
| Connector 1 | RJ-45, USB-A |
| Connector 2 | RJ-45, USB-A |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1.2 m |
| RoHS compliance | |
| Certification | CE |
| Cable types supported | Cat5, Cat6 |
| Plug and Play |
| Input current | 0.6 A |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 80 °C |
| Width | 38 mm (1.48 ") |
| Depth | 28 mm (1.09 ") |
| Height | 64 mm (2.5 ") |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.