Back to Top
| Connector 1 | RS-422/485 |
| Connector 2 | USB |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Product colour | Black |
| RoHS compliance |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 80 °C |
| Width | 41 mm (1.6 ") |
| Depth | 38 mm (1.48 ") |
| Height | 22 mm (0.86 ") |
| Weight | 24 g (0.05 lbs) |
| Package width | 160 mm |
| Package depth | 135 mm |
| Package height | 45 mm |
| Package weight | 156 g |
| Cables included | USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
