Back to Top
| Connector 1 | USB |
| Connector 2 | USB |
| Gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Nickel |
| Product colour | Black |
| Cable length | 0.457 m |
| USB required | |
| Maximum data transfer rate | 0.1 Gbit/s |
| Full duplex | |
| Compatible products | Cat5, Cat5e, Cat6, 300 / 500 Promethean, SMART, IWB |
| Width | 85 mm (3.32 ") |
| Depth | 40 mm (1.56 ") |
| Height | 25 mm (0.98 ") |
| Quantity | 2 |
| Cables included | LAN (RJ-45), USB |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.