Back to Top
| Cable shielding | F/UTP (FTP) |
| Connector 1 | RJ-45 |
| Connector 2 | RJ-45 |
| Connector gender | Male connector/Male connector |
| Connector contacts plating | Gold |
| Cable colour | Blue |
| AWG wire size | 23 |
| RoHS compliance | |
| Cable length | 15.24 m |
| Cable standard | Cat6a |
| Jacket material | Plenum (OFNP) |
| Input impedance | 100 Ω |
| Cable rating | CMR |
| Weight | 801.5 g (1.77 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.