Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing calculator |
| Product colour | White |
| Cover |
| Tax calculation |
| Control type | Buttons |
| Digits | 12 digits |
| Display type | Fluorescent |
| Digit comma separator |
| Print type | Ink ribbon |
| Print speed | 288 lpm |
| Width | 243 mm (9.48 ") |
| Depth | 343 mm (13.38 ") |
| Height | 98 mm (3.82 ") |
| Weight | 1900 g (4.19 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
