Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing calculator |
| Product colour | Grey |
| Cover |
| Tax calculation |
| Control type | Buttons |
| Clock with calendar |
| Digits | 14 digits |
| Display type | Fluorescent |
| Display tilting | |
| Second display | |
| Backlight display |
| Print type | Ink ribbon |
| Maximum roll width | 57 mm |
| Auto power off |
| Width | 227 mm (8.85 ") |
| Depth | 358 mm (13.96 ") |
| Height | 86 mm (3.35 ") |
| Weight | 1800 g (3.97 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
