Back to Top
| Form factor | Desktop |
| Type | Printing calculator |
| Product colour | White |
| Cover |
| Control type | Buttons |
| Digits | 14 digits |
| Second display | |
| Backlight display | |
| Display number of lines | 1 lines |
| Backlight colour | Green |
| Display tilting |
| Storage media type | Not available |
| Power source | AC |
| Width | 222 mm (8.66 ") |
| Depth | 101.6 mm (3.96 ") |
| Height | 343 mm (13.38 ") |
| Weight | 1361 g (3 lbs) |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.