Back to Top
| Connectivity technology | Wired |
| Maximum transfer distance | 550 m |
| Wavelength | 850 nm |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 70 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 85 % |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90 % |
| Fiber type | MMF |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
