Back to Top
| Product colour | Grey |
| Product type | Group video conferencing system |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Megapixel | 12 MP |
| Total megapixels | 12 MP |
| Digital zoom | 5 x |
| Video formats supported | H.263, H.264 |
| Echo cancellation | |
| Automatic gain control | |
| Built-in speaker(s) |
| USB connector type | Micro-USB, USB Type-A, USB Type-C |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| Headphone outputs | 1 |
| Interface module Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN | |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Sensor type | CMOS |
| Image sensor size | 1/2.3 " |
| White balance | Auto |
| Width | 534 mm (20.83 ") |
| Depth | 64 mm (2.5 ") |
| Height | 82 mm (3.2 ") |
| Weight | 1500 g (3.31 lbs) |
| Y | |
| Y | |
| 95 | |
| Privacy cover | |
| Y | |
| 85176990 | |
| Y | |
| 2 | |
| 2 | |
| 1 | |
| Single camera | |
| 3840 x 2160 | |
| Y |
on eligible items over $99
30 days
PayPal, Mastercard, Visa, Apple Pay etc.
New customer? Start Here.
